Side 1 av 2

Haifinne på 9-5?

Lagt inn: 10 sep 2006, 20:20
av Charisma
Heisann.

For tiden har jeg en slik antenne. Den er ikke spesielt pen og kunne derfor tenke meg en frekk liten haifinne på taket istedet. Antennekabelen går jo allikevel frem til bakruta så alt jeg trenger å gjøre er vel å borre meg gjennom taket å koble til den nye. Ser for meg noe sånt: Haifinne SParts.

Så over til spørsmålene:
  1. Har dere sett noen 9-5'er med haifinne? Ser det bra ut?
  2. Vil den eksisterende antennekabelen fungere med den nye antenna?
  3. Borrer man ganske enkelt et hull i taket med en konfres el og tetter det man kan med silikon el?
  4. Er det en risky operasjon med tanke på rust/lekkasje?

Lagt inn: 10 sep 2006, 20:30
av Dag_N353
Sitter ikke raioantenna i bakruta på 9-5'n ?? Det der er vel no ettermonterte greier det vel ??

Haifinnen er vel til mobil ?

korriger meg om jeg tar feil !!

Lagt inn: 10 sep 2006, 20:33
av Charisma
Jeg regner med at det er radioantenna jeg har i bakruta ja (se bildet). Jeg har lyst til å bytte den i en haifinne med FM mottak. Mobilantenne har jeg null bruk for uansett.

Lagt inn: 10 sep 2006, 20:36
av Rune N35
Haifinne er standard fom 2001, ta en titt på finn.no.

Er GSM-antenne, på de bilene som ikke er forberedt for HF sitter det bare en dummy, eller altså bare plastskallet.

Lagt inn: 10 sep 2006, 20:45
av TurboLars N383
Ja det siste jeg hadde gjort var å borre hull i taket !! Bare tips liksom

Lagt inn: 10 sep 2006, 21:09
av Frode N073
Charisma skrev:Jeg regner med at det er radioantenna jeg har i bakruta ja (se bildet). Jeg har lyst til å bytte den i en haifinne med FM mottak. Mobilantenne har jeg null bruk for uansett.
Radioantennen i 9-5'en ser ikkje ut som den du har. Den e integrert i 1 eller begge siderutene bak. FM på eina siå og AM på andra siå tror eg det va.

Lagt inn: 10 sep 2006, 21:46
av Charisma
Hmmm, når du sier det så er vel det veldig riktig. Vet jo at pappa har det på sin 9-5, men har ikke tenkt på å se etter dette på min :s Stemmer dette vet jeg om en bil som har en antenne mindre i morgen 8)

Lagt inn: 10 sep 2006, 22:42
av Birger N372
den antenna du har bilde av øverst her linker fryktelig på en GSM glassantenne som er ettermontert ja, har en sånn liggende i garasjen...

Lagt inn: 11 sep 2006, 12:49
av Charisma
Frode N073 skrev:
Charisma skrev:Jeg regner med at det er radioantenna jeg har i bakruta ja (se bildet). Jeg har lyst til å bytte den i en haifinne med FM mottak. Mobilantenne har jeg null bruk for uansett.
Radioantennen i 9-5'en ser ikkje ut som den du har. Den e integrert i 1 eller begge siderutene bak. FM på eina siå og AM på andra siå tror eg det va.
Kan det stemme at det er den svarte stripa som går rundt det lille vinduet på bakdøra (det du ikke kan sveive ned altså)?

Lagt inn: 11 sep 2006, 13:24
av Pål N526
hva med å bare lime på en fake sånn halefinne.. da har du looken, og du slipper å borre hull i det stakkars taket :shock:

Lagt inn: 11 sep 2006, 14:03
av Charisma
Det er jo en mulighet, men looken er ikke farlig. Tenkte bare at det var FM-antenna (som jeg trodde) så måtte jeg jo ha noe som tok inn radio siden jeg ville ta vekk den andre (pisken).

Lagt inn: 12 sep 2006, 11:32
av Pål N526
Charisma skrev:Det er jo en mulighet, men looken er ikke farlig. Tenkte bare at det var FM-antenna (som jeg trodde) så måtte jeg jo ha noe som tok inn radio siden jeg ville ta vekk den andre (pisken).
aaaah.. da er jeg med, men det er alikavel litt risky å bare borre hull i taket.. høres litt dristig ut:p men så lenge du kan borre i lakken ute å lage sprekker, og gjør et ordentlig arbeid, så ordner det seg nok.. men du får jo et hull i ruta da? :lol:

Lagt inn: 12 sep 2006, 12:06
av Ottar N398
Datapaal N526 skrev:
aaaah.. da er jeg med, men det er alikavel litt risky å bare borre hull i taket.. høres litt dristig ut:p men så lenge du kan borre i lakken ute å lage sprekker, og gjør et ordentlig arbeid, så ordner det seg nok.. men du får jo et hull i ruta da? :lol:
Jeg ganske sikker på at det er en av disse her trådløse sakene der du ikke trenger noe som går igjennom glasset :roll:

Lagt inn: 12 sep 2006, 15:56
av Vector_95
Den antenna der e GaRANTERT en ettermonter GSM mobil antenne..jeg har montert 7 slike på alle de 7 bilenene jeg har hatt siden 1998 =)..Regner med at det er ett motsykke på innsiden av glassruta akkurat under den utvendige delen. :)

Lagt inn: 12 sep 2006, 16:01
av Charisma
Det stemmer at det sitter et motstykke på innsiden av vinduet ja. Ellers så kunne det blitt trekkfullt i vinter :)

For øyeblikket har jeg slått meg til ro med å bare skru av pisken, men det er vel ikke værre enn å bli litt voldelig med en skrutrekker for å få av holderen og så skure med sitrusrens for å bli kvitt limrestene?