Side 1 av 1

vifte på 9000

Lagt inn: 25 jan 2007, 19:31
av HansWF N416
På min 1991 9000 2,3T, så går ikke kupevifta. Hvis en "tvangskjører" den så går den. Har funnet ut at det sannsynligvis er en blank "boks" som sitter oppunder/bak hanskerommet som må byttes ut. Hva heter denne, og er den lik på alle 9000 med klima?

Lagt inn: 25 jan 2007, 20:42
av Hjelle, N6
Og termokontakta som er skrudd i radiatoren har du kontrollert funksjonen til?

Lagt inn: 25 jan 2007, 20:44
av Tor N12
Hjelle, N6 skrev:Og termokontakta som er skrudd i radiatoren har du kontrollert funksjonen til?
Ehhh.... kupevifta Hjelle.... KUPE ;)

Lagt inn: 25 jan 2007, 20:55
av Hjelle, N6
Tor N12 skrev:
Hjelle, N6 skrev:Og termokontakta som er skrudd i radiatoren har du kontrollert funksjonen til?
Ehhh.... kupevifta Hjelle.... KUPE ;)
:oops: :oops: :oops:

Lagt inn: 25 jan 2007, 21:22
av HansWF N416
Hehe, fort gjort :D Blir en tur til en høgger i helga for å se etter en slik boks. Minus 25 kuldegrader i kombinasjon med ei kupevifte som ikke går, blir litt for kaldt.

Lagt inn: 25 jan 2007, 21:42
av Tor N12
Du sier du har klima, da er det som oftest selve styrepanelet som går istykker..

Lagt inn: 25 jan 2007, 22:55
av HansWF N416
Hadde tenkt til å bytte panelet, men i forbindelse med sletting av feilkoder hos Saab mente mekanikeren at det var denne boksen som var defekt. Jeg får bare prøve meg fram. Bare glad jeg slapp å skifte vifta jeg.

Lagt inn: 26 jan 2007, 18:22
av HansWF N416
Når jeg tok ut denne boksen, slo lysene i instrumententene seg av. Så da må vel mekanikeren ha tatt feil da han sa at denne boksen går på vifta, eller kan den gå både på intrumentbelysningen og vifta?

Lagt inn: 26 jan 2007, 20:20
av Tor N12
Jeg ble i tvil når du kom med beskrivelsen av hvilken boks du snakket om ettersom den eneste jeg vet om er den du nå tydeligvis har skiftet og den er som du har funnet ut motstanden til innstrumentbelysningen.

Jeg tipper heller det er den svarte klumpen som sitter på varmeapparatpakken i motorrommet. Du finner denne ved å fjerne platdekselet over "akvariet" da vil du se den sitte skrudd fast til venstre (sett forfra) for selve viftehuset.

Dette er den som regulerer hastigheten på vifta på biler med klima.
Den er desverre rådyr men skriv av nummeret på den og send meg en PM så skal jeg sjekke om jeg ikke har en sånn på lur 8)

Lagt inn: 27 jan 2007, 12:08
av HansWF N416
Ok. Jeg skal få undersøkt nummeret. Mulig jeg kan få lånt, så får jeg sjekket om det er den. Takk for kjappe svar som vanlig :D