Side 1 av 1

"Knepper" litt i forstilling, foring?

Lagt inn: 31 mar 2007, 19:10
av Cato N698
Heisann!

Jeg kjørte hjem fra et treff på Gjøvik idag og da la jeg merke til litt knepping fra forstillinga mi. Kneppingen kommer når jeg akser litt og bremser, (akkurat som forstillinga "flytter" seg frem og tilbake).
Det knepper også litt over dumper osv.

Det jeg lurer på er hva som forårsaker dette og hva jeg må gjøre for å bli kvitt lyden. Jeg vet at slitne foringer kan lage mye spetakkel :roll:

Mvh

Lagt inn: 31 mar 2007, 20:27
av matrox N522
Vanskelig å "forestille seg" disse lydene du prater om, men høres ut som om det er noen foringer som bør byttes.
Selv hadde jeg en ødelagt støtdemper som "kaklet" i kjøring i dumper.
Men det fant jeg ikke ut føre den ble løftet opp på bukk, så man kunne flytte på hele greia. Var myye slark gitt :p

Lagt inn: 31 mar 2007, 22:16
av Cato N698
Skjønner, tenker jeg stikker til speedparts en dag, så får jeg dem til å kikke på det :)
men hvis noen har innspill så er det bare å komme med det ;)

Lagt inn: 01 apr 2007, 03:40
av Saab900STCR
Är nog en eller flera foringer, ja.
Ole på SP finner det ut vet du!

Mvh

Lagt inn: 01 apr 2007, 13:08
av Cato N698
Hvordan er vanskelighetsgraden i å bytte en foring? Dette kommer jo ann på hvilken foring det er, men det er en nogenlunde lett jobb?

Lagt inn: 01 apr 2007, 13:19
av Morten N88
Har byttet foringer på 9000'en min selv jeg iallefall. Noen foringer må presses ut, har du ikke tilgang på presse,er det i de fleste tilfeller mulig å bruke skrustikka. Når det gjelder å finne ut hvilke foringer som er slitte eller bråker, er det greit å spørre noen som kjenner biltypen.

Lagt inn: 01 apr 2007, 15:52
av jan magnus n634
har samme problemet.. jeg mistenker at det kan være foringene i stabstaget som er slitt jeg.. men legg ut på denne tråden hva det er som var galt da når du finner det ut

Lagt inn: 01 apr 2007, 15:56
av fedon
hvis du føler at forstillinga flyttes fra side til side, kan det fort være styrekula som er utslitt...

Lagt inn: 01 apr 2007, 15:56
av Cato N698
Den er god, jeg drar til SP på torsdag tror jeg. Ole finner det vel ut 8)

Lagt inn: 06 apr 2007, 20:04
av Cato N698
Grunnen til kneppingen var en bolt som festet traversen hadde knukket av, men Ole på SP fikset biffen 8)
Altså var det ingen foringer som trengtes å byttes ;)