Side 1 av 1

Giroverførings foring 9000

Lagt inn: 02 jun 2007, 12:01
av Peter
Denne er gåen på bilen min, så jeg bestilte ny fra Saab (som ikke var kommet i dag heller :evil: ) men da bestilte jeg til en '95 modell fordi motor og gir i bilen min er fra 95, men så så jeg nå at Speedparts har bare denne foringa, øverst her (Saab kunne bare skaffe hele "knuta" som han kalte det)
men på Speedparts står det at denne foringa bare går opp til 93, og han på Saab sa også at det var to forskjellige, en med firkanta foring og en med rund, og jeg har den firkanta (lurer på om dashbordet er fra 92, og dermed giroverføring også)
men stemmer det som det står på sidene til Speedparts at det var i 93 det var skille??

Og passer disse om hverandre, for hvis det stemmer som der står på sidene til Speedparts så får jo jeg nå feil, men passer den nyere typen med rund foring på allikevell??

Lagt inn: 02 jun 2007, 12:40
av Tor N12
Tror det stemmer at det er i 93 det er skille ja, eller i allefall delvis..
Har sett noen M94 med den gamle knuten men det er sikkert tidlige biler som er produsert i 93.
Vet at Thomas hadde en M92 delebil, kansje han tok giroverføringa fra den? Uansett så må du ha en som er lik den som sitter i bilen din, de går ikke om hverandre.

Lagt inn: 02 jun 2007, 12:55
av Peter
Takk, ok da må jeg vell bestille en sånn en fra Speedparts da, håper jeg får den, og får bytta den før festivalen :?

Ja den bilen som var vrak, som denne nå er registrert som var en 92

Lagt inn: 02 jun 2007, 19:59
av Pål N526
hallo.. bryter litt inn her siden du har fått svar på posten din..
En kompis av meg har en SAab 900 CSE 2.3 ltt. på den så har han noen mystiske problemer med giringa, og dette er kun når han skal ha den i revers. Girstanga går helt ut til høyre, men får den ikke i gir uansett om man rikker og drar som bare fy.. noen som har en ide på hva problemet kan være? har lest at det kan være giroverføringa(gummi saken), men også dårlig sync på giret. er det noen andre måter dette problemet kan oppstå ved?

Mvh Pål via Tom:P