Side 1 av 1

Noen spm angående starteren.

Lagt inn: 25 feb 2008, 19:51
av untouch4ble N1021
Etter å ha vært litt tregstartende i noen måneder, fikk jeg ikke start i det hele tatt i går. Er ikke så veldig bilkyndig men har kommet fram til at det må være noe med starteren. Men hvor er den? Er den på undersiden, fordi jeg la ikke merke til den da jeg så raskt nedi. Og er det en grei jobb å skifte selv?

M96 900s

Re: Noen spm angående starteren.

Lagt inn: 26 feb 2008, 23:47
av Johan N828
Haynes boka har svaret. Eller som andre kaller den "bibelen" :P den er ikke så stress og skifte selv men noe jobb er det da alltids.

Re: Noen spm angående starteren.

Lagt inn: 27 feb 2008, 10:44
av Ingvar N629
Er trangere på ng900 enn på og900, da motoren står på tvers kontra på langs! På ng900 sitter starteren på baksiden av blokka, mot torpedoveggen.

Kan jo være greit å høre symptomene også da, hvorfor mener du det er starteren?

Re: Noen spm angående starteren.

Lagt inn: 27 feb 2008, 20:34
av untouch4ble N1021
Har tatt den ut, og en bilkjenner så på den og mente den hadde sett sine siste dager i lang tid. Fikk tak i ny og bilen starter nesten før jeg vrir om nøkkelen. Sto ganske greit forklart i Haynes boka. Jeg var redd jeg måtte skru ut noe annet for å komme til, men det var en grei jobb å skifte den. :)