Side 1 av 1
					
				Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 17:11
				av Skaten N671
				Er på jakt etter ein bredbåndslambdamåler til fornuftig pris og kvalitet. Nåken so veit om eksempel på leverandørar?
Det greiaste hadde våre digital visning....
Vegard
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 17:21
				av Tor N12
				http://www.innovatemotorsports.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Innovate har målere som er kjent for å være gode.
 
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 19:29
				av Saab900STCR
				PLX har också, litt billigare men inte mindre nöye för det.
Lite enklare(simplare) display.
Mvh
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 19:41
				av Puff
				Inovate sin fungerer ganske bra,kan og få med overgang til Autronic,noe som faktisk Autronic sier ikke eksisterer 
 
Fungerer greit med logging uten å ha store datakunnskaper,greitt og oversiktelig.
Pris; tror det var rundt 6500,- med div overganger etc og tollavgifter.
 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 20:45
				av alex_ander3@hotmail.com
				Jeg, og garantert morti også, vil annbefale innovate bredbåndslambda. Vi har mappa våre biler med det, og det fungerer utmerket. Morti har sin stasjonert i bilen. Show off;)
 
Edit: Litt over 3000 lappen må du nok gi. Kan jo prøve å få den sendt post restante til Strømstad så du slipper toll og tull 

 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 20 mar 2008, 23:05
				av AndreasE N1216
				Jeg har prøvd inovatives lc-1 i forbindelse med etanolkonvertering. denne er en liten, snedig og vantett sak som egner seg godt til å bygges inn i bilen. lillebroren til den alex sikter til. bør vel gå å få den hit til 2 lapper. display kommer i tillegg. min huuka jeg opp til laptoppen som jeg da brukte til display.
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 21 mar 2008, 00:31
				av Griffin N430
				Jeg vil anbefale PLX Devices sin bredbandslambda...! Jeg har selv en slik i 99an, og den fungerer utmerket...! Veldig rask!
Får en slik en på Ebay til omtrent ingen ting...!
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/PLX-DEVI ... enameZWDVW" onclick="window.open(this.href);return false;
1250,- + frakt/toll
 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 21 mar 2008, 16:47
				av Skaten N671
				Takk for hjelpa folkens.... So får me sjå ka type det blir  
 
 
Vegard
 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 21 mar 2008, 18:38
				av alex_ander3@hotmail.com
				http://www.titanmotorsports.com/lmdiairame.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fikk tips fra Ole idag. Dette får du til 300 dollar. Ikke akkurat grisedyrt...
 
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 22 mar 2008, 03:56
				av Morti
				jeg har blitt veldig glad i innovate sin lm-1 måler. 
Som sagt så får man autronic kabel til denne (har den selv). Da kan man kjøre pc logger når man gasser på, og deretter bla tilbake for å se hva slags blanding man har på forskjellig load\turtall osv.
En kollega\kamerat har autronic sin egen lambda analyzer\måler.. vi kobla opp begge ved siden av hverandre, og målingene var eksagt like.. jeg syntest faktisk innovate måleren var ørlite raskere enn autronic sin egen måler til 20 000 ink mva.. (latterlig pris)
Jeg har justert motorn min både på bensin og e85 med innovate måleren, og maskina maler som en katt fortsatt så jeg vil tro den viser nogelunde riktig!
Anbefaler å kjøpe med kjøleribba til lambdasonden i tillegg. Den er DYR, men man slipper å bytte sonde hele tiden  
 
 
Men ja, innovate sin lc-1 er også en fin sak hvis man ønsker en litt mer "diskrè" måler som passer i 52mm hull. Men tror ikke lc-1 støtter pc logging, autronic kabel og en del annet snacks  

 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 22 mar 2008, 20:46
				av AndreasE N1216
				stemmer nok at lc-1 ikke kan logge, men den har programerbare inn- og utganger så den kan kobles til innsprøytinga med mini-jac. men vet ikke om den da også kan kobles til autronic?
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 23 mar 2008, 19:31
				av Skaten N671
				Har eg sjønt dette rett viss eg seier at ein med settet "Kit #2: XD16+ ($499)" kan både ha 52mm måler i dash'en, + mulighet for logging?
Vegard
			 
			
					
				Re: Bredbåndslambda
				Lagt inn: 04 okt 2008, 19:26
				av Skaten N671
				Drar opp ein gammal tråd her.
Nåken so har prøvd denne typen bredbåndslambda?
http://www.14point7.com/JAW/JAW.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Vegard