Side 1 av 1

KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 15 apr 2008, 19:54
av Røsvik900
Hei, jeg har en lyd som kommer når jeg kjører i dumper ikke at jeg gjør det mye men går ikke ann å unngå alle dumper. Det høres ut som klakking eller at noe metall spretter opp, lyden kommer bak på bilen. Jeg kjører en 900 1997 så det er nevnt. Har noen vært borti dette?

Mvh Joachim

Re: KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 15 apr 2008, 21:12
av Ole N26
Tipper at du har en gåen bakdemper eller at eksosanlegget ditt slår borti bakstillinga :wink:

Re: KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 16 apr 2008, 21:07
av Sindrebert
Røsvik900 skrev:Hei, jeg har en lyd som kommer når jeg kjører i dumper ikke at jeg gjør det mye men går ikke ann å unngå alle dumper. Det høres ut som klakking eller at noe metall spretter opp, lyden kommer bak på bilen. Jeg kjører en 900 1997 så det er nevnt. Har noen vært borti dette?

Mvh Joachim

Har akuratt samme problem, jeg har en 97 mod.

hadde vært fint å finni ut av dette, og hvor mye det ca vil koste (gjøre selv)

Re: KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 16 apr 2008, 21:35
av Arnesl N1394
Hvis jeg henger med, så er dette kanskje det samme problemet jeg hadde på min og93. Byttet pakningene (eller kaller dere dem foringer?) i toppen av støtdemperne bak, samt etterskrudde muttern i toppen på dempern (dvs. det var litt slark mellom demper og karosseri/toppfestet). Dette hjalp ihvertfall mye på min bil.. Koster ikke allverden for disse pakningene tror jeg..

Re: KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 17 apr 2008, 10:13
av matrox N522
Samme festlige greia sliter bilen min med også :evil:

Re: KLakking sprettball lyd ved kjøring i dumper?

Lagt inn: 17 apr 2008, 11:24
av Aleks-ander_N948
Med meg er det eksosen som slår borti varmeskoldene i litt brå svinger :lol: