Side 1 av 1

NOS oktan/fuel - booster.

Lagt inn: 06 mai 2008, 08:43
av matss
noen her som har prøvd "NOS Oktanbooster" som man får kjøpt på de fleste bilrekvisita butikker? er dette bortkastet penger, eller hjelper det til å feks rense systemet? står på beholderen at oktanen i drivstoffet øker med 7. så si jeg fyller blyfri 98 + fuelboosteren, hva vil skje? :P

Re: NOS oktan/fuel - booster.

Lagt inn: 06 mai 2008, 08:54
av Paradigm N558
Ikke nevneverdig forskjell for deg før du havner på en rundt 1.5 eller 1.6 bar regner jeg med?
Mindre tenningsbank for du skal vel havne på rundtom okan 100 eller 101 tror jeg det var?
Hva med å helle blande en 10% bioetanol i stedet? :p

Re: NOS oktan/fuel - booster.

Lagt inn: 06 mai 2008, 14:28
av matss
jaok..
nei, jeg vet ikke. tenkte kanskje det ville vært morro å prøve noe sånt! hehe.
bare sjekke hva folket her sier først :P

Re: NOS oktan/fuel - booster.

Lagt inn: 07 mai 2008, 04:22
av Terra N837
Dette var jo testet en plass, hvorvidt slike tilsetninger gir noe effekt. Alle tester viste lavere brennverdi etter å ha blitt blandet med bensin. Ergo dårligere futt.Untatt kondensfjerner som ga en økning.

Re: NOS oktan/fuel - booster.

Lagt inn: 07 mai 2008, 08:24
av Eirik
Terra N837 skrev:Dette var jo testet en plass, hvorvidt slike tilsetninger gir noe effekt. Alle tester viste lavere brennverdi etter å ha blitt blandet med bensin. Ergo dårligere futt.Untatt kondensfjerner som ga en økning.
Mener også å ha sett dette på tv eller i et blad. Kanskje det var Fifth Gear som testet? Uansett, mitt tips er å spare de pengene. Skal man ha litt mer futt så blander du inn litt E85 som Paradigm nevnte.