Side 1 av 1
Tenningstrøbbel
Lagt inn: 14 sep 2008, 12:55
av diskvask
Jeg har byttet ut kablene som går til tennplugene/fordelerlokket, og nå er det ikke gnist i tennplugg 3 og 4. Jeg har prøvd å bytte tilbake til de gamle kablene og testet med andre tennplugger uten at det endret noe.
Kablene satt veldig godt fast i fordelerlokket, så jeg mistenker at jeg kan ha slitt noe løst eller at det er blitt dårlig kontakt.
Er det en enkel måte å teste dette? Eventuelt andre forslag til hvor man kan feilsøke?
Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 14 sep 2008, 13:42
av matss
kan du ikke prøve å bytte rotor + fordelerlokk? er fort gjort det.
Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 14 sep 2008, 21:28
av Endre88 N1527
Har du såtte kablane på rikti plass i fordelerlokket???
Hvist ikkje må du finne plasseringa på den 1. sylinderen for å so følge "firing order" på resten

Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 15 sep 2008, 10:56
av diskvask
Kablene skal være satt opp riktig. Men selv om rekkefølgen hadde vært feil, så skulle det vel være gnist i alle 4 plugger?
Speedparts hadde ikke fordelerlokket i sitt sortiment mer, så da må jeg vel importere selv.
Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 15 sep 2008, 14:19
av Endre88 N1527
Man får vell ikkje gnist når kablane ikkje er i rikti rekkefølge, eg klarte å sette kablane i feil når eg byta fordelerlokk for eg stressa me å bli ferdi før regne kom men eg blei ståande i regne å prøve meg fram sida eg ikkje fekk i gong alle sylinderane. Prøv med å finne fyste sylinderen å monter kablane i rikti rekkefølge etter de so har du utelukka ett muli problem

Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 15 sep 2008, 16:42
av matss
diskvask skrev:Kablene skal være satt opp riktig. Men selv om rekkefølgen hadde vært feil, så skulle det vel være gnist i alle 4 plugger?
Speedparts hadde ikke fordelerlokket i sitt sortiment mer, så da må jeg vel importere selv.
når jeg skulle ha meg fordelerlokk dro jeg bare til en bensinstasjon 5 min unna som hadde

der kjøpte jeg både rotor og fordelerlokk for en billig penge.
Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 15 sep 2008, 20:03
av Frode N073
Endre88 skrev:Man får vell ikkje gnist når kablane ikkje er i rikti rekkefølge, eg klarte å sette kablane i feil når eg byta fordelerlokk for eg stressa me å bli ferdi før regne kom men eg blei ståande i regne å prøve meg fram sida eg ikkje fekk i gong alle sylinderane. Prøv med å finne fyste sylinderen å monter kablane i rikti rekkefølge etter de so har du utelukka ett muli problem

du får gnist på alle pluggane sjøl om kablane står feil. grunnen te at din motor tulla va at den gnista når det ikkje va fuel i sylinderen

Re: Tenningstrøbbel
Lagt inn: 15 sep 2008, 20:22
av Eirik
matss skrev:
når jeg skulle ha meg fordelerlokk dro jeg bare til en bensinstasjon 5 min unna som hadde

der kjøpte jeg både rotor og fordelerlokk for en billig penge.
Nå er man heldig om de har varme baconpølser.