Side 1 av 1
Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 25 nov 2008, 20:18
av Timon
På vei hjem fra Sverige med delebilen, oppdaga jeg fort at den kutter hvis jeg gir på litt. Den kutter helt, omtrent som hvis man bråbremser.
Kikka litt på den i stad, og oppdaga at det går en slange fra turboens kompressor til wastegateklokka, og det skal det vel kanskje ikke...
Men hvis jeg fjerner den, så bør vel hullet på turboen plugges med noe? Noen som har et forslag til hva? Eller er jeg helt på bærtur.. var ikke mange dagene 9000en fikk være lettrykker, så fikk ikke studert det der helt

Re: Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 25 nov 2008, 21:00
av Skaten N671
Den slangen skal nok vera der ja. Det er jo tross alt det lufttrykket som held ladetrykket på innstilt trykk, som er justert med wastegatestag.
Re: Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 25 nov 2008, 21:14
av Timon
Oki.. men hva kan det da være som gjør at den kutter? Sjekka pluggene, de så greie ut. Kan det være DI, bensinpumpa eller bensintrykkregulatoren?
Jeg kan godt gi full gass på lavt turtall, eller litt gass på høyt turtall, det er først når akselerasjonen blir for rask at den kutter.
Re: Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 25 nov 2008, 21:41
av Skaten N671
smell det i eksosen når den kutter? Kan vera det du snakkar om der ja. Viss det smell/putrar i eksosen så er det tegn på at den ikkje tenner, då er det pluggar evt di. Smell det ikkje kan det nok vera mangel på bensin ja. Har ikkje opplevd at ein bensintrykksregulator gjev for lavt trykk, pleier å gå andre veien når dei tek kvelden
Re: Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 25 nov 2008, 21:52
av na_X
Har kjørt en 9000 96-mod. LTT en gang, der var det blåkran (bondetrim), og den kutta hver gang man tråkket gassen helt inn (tenna-i-rattet kan man si), samme problem som du har høres det ut som. Om det var det som var hovedproblemet vet jeg ikke helt.. Ville ihvertfall sjekket over vacuumslanger og GLT slik at du vet at du ikke kjører "bondetrim".
Re: Slange mellom turbo og wastegate?
Lagt inn: 26 nov 2008, 17:20
av Gunnar N326
Siden det er snakk om en delebil, så har det vel lite å si.. Tipper na_x har rett ang GLT..