Side 1 av 1

Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 29 des 2008, 15:54
av Kjell N1179
Hei hei.....

Da har turbo'n min tatt kvelden igjen. Drikker olje og ryker blått. Bare kos :wink:
Men skal ha en turbo som muligens tåler noe mere over. Skal montere over den turbo'n som sitter på viggen på min NG900 M95.
Men hva mer enn turbo'n ere jeg trenger? Tenker da på olje/vannrør! Passer det som sitter på viggen over på min, eller må jeg ha noen ombyggnings deler?

Fortsatt god romjul :D

mvh
kjell

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 29 des 2008, 15:57
av saab9000aero
trenger masse mere ja.....letteste du gjør er og kjøpe det kittet som abbott racing selger.koster litt mere enn speedparts sitt men er 1000 ganger bedre laget og passformen er 100% i forhold til jalla settet til speedparts som mangler masse nødvendige deler. :D

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 29 des 2008, 16:00
av Kjell N1179
hehe... den er knall :)

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 29 des 2008, 22:52
av Glevi-900S
Jeg brukte speedparts sitt ombyggingskitt, og syns det funka fint. Det var riktignok til bruk på 9-5, så mulig det er forskjell ift 900, men er du litt gjerrig, så får du det til med SP sitt :)
Jeg trengte bare nye vannslanger. Oljerøra kunne brukes om igjen.
Tips: Bytt alle kopperpakningene til nye, ikke bruk noen av de gamle om igjen! Men det følger med i kittet til SP, og sikkert i Abbott sitt også.

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 30 des 2008, 00:52
av Skaten N671
Viss du skal ha viggen-turbo på 900, så må du ha nye vannrør. Oljerøra kan du bruka frå den gamle. Eg sveise berre på nye koblingar i enden på vannrøra. Forskjellen er at det er ulik diameter på banjoskruene. Ellers så må du ha nytt støttestag frå blokka og oppunder turboen, og du må ha innsugsrøret til turboen frå viggen/9-5 aero.

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 30 des 2008, 10:29
av Bent N208
Hei Kjell :wink:

Ja det finnes mange alternativer å kjøpe :roll: Der jeg jobber har vi et settsom passer meget godt 8) men har desverre ikke på lager akurat nå :x

Ellers kan du jo kjøpe dette hos SAAB da , dvs originale vann og oljerør mener det ligger på ca kr 2000.- +-.... prøv SAAB skøyen hvis det er lagervare er det nok de som har inne i dag :woot:

Lykke til med jobben, og ett godt nytt år :woot:

Mvh
Bent

Re: Gåen turbo. Ng900

Lagt inn: 30 des 2008, 10:33
av Skaten N671
Skaten N671 skrev:Viss du skal ha viggen-turbo på 900, så må du ha nye vannrør. Oljerøra kan du bruka frå den gamle. Eg sveise berre på nye koblingar i enden på vannrøra. Forskjellen er at det er ulik diameter på banjoskruene. Ellers så må du ha nytt støttestag frå blokka og oppunder turboen, og du må ha innsugsrøret til turboen frå viggen/9-5 aero.
Kom på ein ting til du må ha, og det er retur flensen til olja. den som er skrudd i turboen...