Side 1 av 1
fjerne dashbord 9-5
Lagt inn: 25 jan 2009, 20:08
av oddi N108
Hei, jeg har som de fleste har fått med seg, et vrak av en 9-5 jeg tenkte å ta litt deler fra. Mye er ute, men det gjenstår litt (si ifra hvis du mangler noe til din bil!). Tenkte å fjerne dashbordet, for å ta ut litt stæsj der. Hvordan tar man ut dashbordet enkelt? Bilen har ikke frontvindu, stereoanlegg, ratt og stoler, så det skal vel være greit å komme til de fleste stedene.. Hva kan dessuten være nyttig å ta ut? bilen har jo gått under 100 000, så de fleste tingene inni der er vel ganske greie:)
mvh oddi
Re: fjerne dashbord 9-5
Lagt inn: 25 jan 2009, 21:06
av Ingvar N629
Om du ikke skal ha selve dashen så er det vel ingen grunn til å ta den ut. Skal du ha den, så er det mye lettere nå som du har ute ruta, med ruta på plass så er det EN SMULE knot.
Alle spjeldmotorer og tempgiver til klima er det verdt å ta vare på. Samt vifta, men den tar du jo gjennom akvariet.
Re: fjerne dashbord 9-5
Lagt inn: 25 jan 2009, 21:10
av oddi N108
Ingvar N629 skrev:Om du ikke skal ha selve dashen så er det vel ingen grunn til å ta den ut. Skal du ha den, så er det mye lettere nå som du har ute ruta, med ruta på plass så er det EN SMULE knot.
Alle spjeldmotorer og tempgiver til klima er det verdt å ta vare på. Samt vifta, men den tar du jo gjennom akvariet.
skal ikke ha selve dashen nei, tenkte kanskje det var lettere å komme til ting hvis jeg tok det ut.. 'Hva er "akvariet"?
mvh oddi
Re: fjerne dashbord 9-5
Lagt inn: 25 jan 2009, 21:14
av Ingvar N629
Ja er vel kanskje ikke riktig akvarie på 9-5, slik som på 9000... men det er altså rommet under plastlokket mellom motorrom og frontrute.