Side 1 av 1

Oljelekasje saab 900i 89mod

Lagt inn: 12 jun 2009, 10:47
av St.D
Har fått oljelekasje på en 900i 89mod, oljelampen lyser også selv om en har etterfylt olje slik at det skal være nokk.
Det ser rent og pent rundt toppdekselet, men ellers så er oljen klint utover hele den venstre delen av motoren, proppen i bunnpanna ser også tett ut. Motoren bruker ikke olje men oljen renner ut på bakken når bilen går. Mister ca 0.3l-06l pr time ?. Er ikke sikker på hvor mye, men det renner mer en det drypper iallefall.
Jeg har jo ikke beskrevet situasjonen så veldig spesifkk så jeg venter ikke noen "korrekte" svar men det hadde vært fint med noen ideer om hva/hvor det kan være.

Re: Oljelekasje saab 900i 89mod

Lagt inn: 13 jun 2009, 23:20
av KongerudN344
Sjekket oljefilterhuset? Kan jo faktisk være så enkelt at oljefilteret har løsnet. Ellers kan det jo være en oljetrykksbryter som lekker. Det beste er vel egentlig en skikkelig motorvask for så og starte opp og se hvor olja kommer i fra.

Re: Oljelekasje saab 900i 89mod

Lagt inn: 14 jun 2009, 12:48
av St.D
Takk for svar!! :D Jeg har sjekket oljefilterhuset men ikke bryteren, jeg får vel også vaske motoren!