Side 1 av 1
Katta i sekken eller et 9-5-kupp?
Lagt inn: 19 aug 2004, 21:34
av TH
Kom over denne på Finn:
http://www.finn.no/finn/car/object?id=4 ... os=0&rub=2
Et kupp som trenger litt arbeid eller rævkjørt katta i sekken? Hadde det ikke vært for at jeg har tatt det tunge valget å utsette 9-5-kjøpet, hadde jeg dratt for å sjekke den ut!
Lagt inn: 20 aug 2004, 09:51
av Hjelle, N6
Treng ikkje verte so gale, men eg reknar med at rasling frå "balansekjedet" er same feil som vi hadde på eine 9k-en, det kosta vel rundt 6k på SAAB å fikse om eg ikkje huskar feil.
Om en er interesert i bilen ville eg nok ha kika på den, sidan prisen er lav for å ære ein 5-setar. Ville nok ha sett bilen på eit anna SAAB-verksted eller NAF (dei har også ein garanti som kan kjøpast for bruktbilar) for å få konkret vite kva som var gale, om en då ikkje er so teknisk kyndig at en ser det sjølv.
Re: Katta i sekken eller et 9-5-kupp?
Lagt inn: 20 aug 2004, 10:17
av tranceman N366
Bytte registerkjede er dyrt har jeg hørt. 30.000 da hele motoren må skrues opp. Dersom du ser på bilen så sjekk hvor ofte eieren har skiftet olje.
Det beste er å bestille en NAF bruktbiltest samt få pris hos verksted for å reparere feilene. Dersom det koster mye å reparere, slik at bilen kommer opp mot listepris, kan du prute ned prisen ennda mer på bilen. Er det veldig mye som må fikses kan det kanskje være en ide å sjekke priser på Saab i Sverige..
9-5
Lagt inn: 20 aug 2004, 12:42
av 9-5
Jeg ville vært skeptisk til en slik bil, vinninga går veldig fort opp i spinninga. Blien har i tillegg gått lengere enn snitte. Tror det er snakk om en firmabil. Kjedet koster 15-20000 å bytte hos saab, til en 900s.
Lykke til!!