Side 1 av 1

Oppgjør ved skade - skadevudering nå med BILDE

Lagt inn: 25 mar 2010, 16:53
av Saabfan
Godtfolk!

En eldre dame smalt døra si inn i førerdøra mi idag, mens jeg satt i bilen og snakket i telefon. Det ble en ripe/skade/bulk som er ca 10 lang i vertikal retning og ca 2 cm bred.

Hadde ikke tid til å fylle ut skademeldingsskjema der og da, men fikk navn og nr.

Sannsynligvis vil det jo lønne seg for dem å betale meg kontant utenfor forsikringen. Enig? Hvis det skal gå gjennom et forsikringsselskap vil jo døra bli demontert, lakket om etc. I tillegg vil de miste bonus.

Jeg tenker å tilby dem å velge hvordan de vil gjøre det, men vet ikke helt hva jeg kan/bør få i kontantoppgjør for dette. Forslag? Lakkering koster jo fort en del penger! Gjør jeg det selv blir det touch-up pen og godvilje som gjelder.

Bilde


Mvh Marius

Det gjelder en 9000 CS fra 95.

Re: Oppgjør ved skade - skadevudering

Lagt inn: 25 mar 2010, 17:40
av 2strksm
Hva som blir dyrest for den gamle fruen avhenger av forsikringen hennes. I prinsippet kan hun ha opparbeidet full bonus og en skade uten bonustap, i et slikt tilfelle vil nok dette ordnes kostnadsfritt for den gamle kjerringen. Du får høre med henne.

Re: Oppgjør ved skade - skadevudering

Lagt inn: 25 mar 2010, 19:46
av Vegars
Uansett om det blir tatt på hennes forsikring eller ikke, kan du få ut pengene kontant hvis du vil!
Da kan du jo fikse det selv etterpå hvis du vil. Få takst på Din Bil AS, de er sikkert dyrest!

Re: Oppgjør ved skade - skadevudering nå med BILDE

Lagt inn: 28 mar 2010, 23:42
av EdHunter N815
Jeg har selv fått en slik skade på en bil jeg hadde, og det ble ganske bra etter å ha brukt lakkstift og et par runder polering. Fikk tilsvarende den andres egenandel kontant (tror det var 4000 kr), så jeg hadde god timelønn da jeg gjorde arbeidet. 8)

Jeg skal ikke oppfordre deg til å være slem, men selv synes jeg folk som lager parkeringsskader fortjener å betale mest mulig for det. Setter en femmer på at hun ikke hadde gitt deg noen beskjed om skaden hvis du ikke hadde vært der da det skjedde...
Jeg ville gitt 3 alternativer; krevd å få enten forsikringsoppgjør eller utbetalt egenandelen kontant, alternativt få takst og la dem utbedre skaden av egen lomme- selvsagt på merkeverksted.

Re: Oppgjør ved skade - skadevudering nå med BILDE

Lagt inn: 29 mar 2010, 14:57
av Saabfan
Setter en femmer på at hun ikke hadde gitt deg noen beskjed om skaden hvis du ikke hadde vært der da det skjedde...
Kan banne på at hun hadde stukket av lett som bare det, hun merket det knapt selv, selv om det var en grei smell. Hadde ikke jeg tilfeldigvis sittet i bilen og pratet i telefonen hadde de dratt sin kos. Hun virket nesten overrasket da jeg begynte å banne høyt inne i bilen.

Satser på å få et kontant oppgjør og fikse det sjæl.

To be continued!

Re: Oppgjør ved skade - skadevudering nå med BILDE

Lagt inn: 29 mar 2010, 19:51
av Vangen N622
Vist de hvite stripene kommer fra den andre bilen, og ikke er dype riper som går gjennom fargen i lakken så kan de rubbes bort.