Side 1 av 1
9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 18:37
av cozmo
Hadde kjerra på EU-kontroll i dag. Bare 0'er selvsagt

, men det ble påpekt at slange for veivhusventilasjon (veivhusventilasjonsslange?) var morken og burde skiftes.
Noen som umiddelbart skjønner hva dette dreier seg om? Hvor sitter denne slangen?...
cozmo
Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 18:54
av Aleks_
Første jeg tenker på er slangen som går ut ifra toppen på venstre side, sett forfra.
Denne slites endel pga at plastdekselet ligger over slangen, og kan gnage.
Men det er godt mulig de mente en annen slange.

Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 19:08
av cozmo
Aleks_ skrev:Første jeg tenker på er slangen som går ut ifra toppen på venstre side, sett forfra.
Denne slites endel pga at plastdekselet ligger over slangen, og kan gnage.
Men det er godt mulig de mente en annen slange.

Ikke sant, takk for innspill uansett. Har bestilt slangen, så når jeg får henta den i morgen ser jeg vel fort hvor den passer

Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 19:31
av doo-kie
Slangen som går fra oljefella til bunnpanna har en tendens å morkne og bli til tyggegummi, så tipper det er den de har sett, den vises godt når man står under bilen.
Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 20:08
av cozmo
doo-kie skrev:Slangen som går fra oljefella til bunnpanna har en tendens å morkne og bli til tyggegummi, så tipper det er den de har sett, den vises godt når man står under bilen.
Høres riktig ut. Vanskelig å skifte? Høres ut som olja vil renne ut hvis den kobles av - må tappe av først?
Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 12 jul 2010, 20:44
av doo-kie
Nei den er lett å komme til om du har en løftebukk, ellers må du jekke opp bilen for å komme til. (men veldig lett tilgjengelig uansett og du trenger ikke å tappe av olja, kommer ikke nå olje ut der da det er langt over nivået i bunnpanna.

Re: 9-5 veivhusventilasjon - slange?
Lagt inn: 13 jul 2010, 11:35
av cozmo
doo-kie skrev:Nei den er lett å komme til om du har en løftebukk, ellers må du jekke opp bilen for å komme til. (men veldig lett tilgjengelig uansett og du trenger ikke å tappe av olja, kommer ikke nå olje ut der da det er langt over nivået i bunnpanna.

Takk, akkurat det jeg ville høre !