Side 1 av 1
Jekken glapp - smøre med arcanol?
Lagt inn: 23 jan 2013, 13:34
av Jorgen
Hei, jeg hadde et ublidt møte med en dårlig jekk i helga, noe som resulterte i at den skrapet opp noe av kanalen utenfor jekkfestet på og900n. Det er ikke rust i området, men nå er bart metall synlig, og jeg vil gjerne unngå rust i framtiden. Hva er det lureste å gjøre med dette? Tenkte å sause inn området med arcanol blandet med owatrol. Siden dette er under bilen, er det ikke så farlig hvordan det ser ut. Er dette en god ide?
Re: Jekken glapp - smøre med arcanol?
Lagt inn: 23 jan 2013, 23:38
av Magnus N608
Høres brukbart ut! Jeg har brukt epoxygrunning på sånne ting først, da den er helt tett, også er den relativt myk.
Også ville jeg kjøpt ny jekk

Re: Jekken glapp - smøre med arcanol?
Lagt inn: 24 jan 2013, 01:45
av Jorgen
Ja, den er ikke mye å skryte av.

Men jekkfestet må også ta noe av skylda... Nå endte jeg opp med hammerrite. Dette burde sikkert gjøres mer skikkelig, men jeg liker ikke at det er bart metall nå kombinert med vinter, og jeg har ikke noe sted å stå å pusle med dette her i Oslo sentrum, så jeg sauser det inn tenker jeg. Synes jo ikke uansett. Så lenge det ikke blir rust er jeg fornøyd.
Re: Jekken glapp - smøre med arcanol?
Lagt inn: 24 jan 2013, 08:40
av Ingvar N629
Ville ha brukt en tokomponent som blir helt tett, som det skrives over her, og så legge noe annet over for å beskytte. Problemet med Hammerite er at den ødelegger muligheten til å bruke noe annet over, da ingen lakk får feste på den. Men du kan tectylere for å beskytte.
Re: Jekken glapp - smøre med arcanol?
Lagt inn: 24 jan 2013, 12:56
av kanonjon
Sørg for at det er helt tørt, gi området 2-3 strøk med arcanol, la det tørke skikkelig og sprøyt på med bitumen/tectyl
