Side 1 av 1

Hvor mye olje skal det komme ut fra veivhusvent.? (OG900t16)

Lagt inn: 24 jan 2006, 16:13
av Audun N346
Synes det kommer litt mye olje inn i røret mellom LMM og turboen, fra veivhusventilasjonen. Det er en '84T16 det er snakk om, uten avlastningsventil originalt(skal monteres, er bestilt fra SP).

Det som bekymrer litt er at viss det kommer for mye olje der så vil vel det fort skade truboen?! :roll:

Mvh.
Audun

Lagt inn: 24 jan 2006, 16:55
av Mortimer-N18
I utgangspunktet skal det ikke komme no olje der i det hele tatt, men oljedamp, og evt bittelittegrann kondensert olje. Hva mener du med mye da? er det en dam inne i kompressoren?

Hvis det drypper ut av den slangen så har du et problem med noe annet, feks den enveisventilen som går bort til innsuget. Det meste av dampen skal gå dit om allt er riktig, for der er det jo sug når du kjører normalt. Hvis den er tett har du ikke ordentlig utlufting av dampen og du vil kanskje få mer olje enn normalt i det røret mellom lmm og turbo.

Sjekk og kom gjerne med tilbakemelding :)

Lagt inn: 24 jan 2006, 18:33
av Pål N526
jeg har det samme på min.. veit ikke nøyaktig hva det er:P tror jeg skal lagen en sånn boks, som veivhusventilasjonen kan gå til, slik at olje renner ned i motor igjenn..

Lagt inn: 24 jan 2006, 19:16
av Audun N346
Da æ det helt sikkert den som æ feil....
Ha bestilt ny i dag:)