Side 1 av 1

Instrument feil

Lagt inn: 19 apr 2006, 13:19
av HansWF N416
Jeg har en 900 Aero 1985 modell, hvor bensinmåler, tempmåler og oljetrykkslampa ikke fungerer på. I begynnelsen var det bare av og til de ikke fungerte, men det har bare blitt værre. Temperatur måleren hadde også en tendens til å plutselig sprette opp like under rødt uten grunn.

Er det noen som har noen gode tips om hva jeg kan gjøre? Har tatt opp høytaleren over km telleren, og ser da rett ned på denne blå, tynne "bøyelige" greia som sitter bak speedometeret.
Er det denne som er deffekt? I tilfelle må halve bilen demonteres eller finnes det enklere måter?

Lagt inn: 19 apr 2006, 14:18
av Eirik N396

Lagt inn: 19 apr 2006, 21:08
av Skaten N671
Sjekk jordingspunkta til instrumentet, og spenningsstabilisatoren til temp. og bensinmåler.

Instrumentpanel på og900 er ganske enkelt å demontera.
Ta ut radio/eller ekstra instrument i øvre radioåpning. Ta av rattet. Løys 4 torx skruer i underkant av instrumentplata. Mulig du må ut med midtkonsoll for å løysa dei to til høgre. Dra fram instrumentplata, kople frå bryterane og alt stæsj. No vil speedometer og alt da der, stå igjen.
Der ska da vera 4 torx , 2 på kvar sida. Løys dei, so trer du eine neven din ner i høgtalar/ventilasjons dekselet, og løyser av speedometerwire.
då ska da gå an å dra da fram, og kopla frå 2 kontaktstikk.
So e da berre å studera instrument og måla spenningsstab. og sjekka jordinga....

Vegard

Lagt inn: 19 apr 2006, 22:28
av KongerudN344
Å spraye litt med litt kontakt spray er også et tips....