Side 1 av 1

Valg av ekstramålere

Lagt inn: 25 jul 2009, 00:23
av Eirik N396
Tjenare!

Jeg har en god stund nå prøvd å finne ut hvilke ekstramålere (slike runde 52mm instrumenter) jeg skal ha, men jeg har et problem. Enten er de aller fleste produsenter av slike nokså evneveike når det gjelder design, eller så må jeg være umulig å gjøre fornøyd, for jeg finner rett og slett ikke noen jeg kan tenke meg. Mulig jeg stille for mange/høye krav, men jeg gjør allikevel et forsøk på å få tips herfra ;)

1. Fortrinnsvis grønn belysning (annen "nøytral" belysning kan også gå). Flerefargers belysning samtidig må det ikke bli for mye av.
2. Må ha sort måleskive og sort ring rundt. Hvit skive og/eller sølvfarget ring er ikke aktuelt.
3. Instrumentserien må minst inneholde oljetrykkmåler, oljetempmåler, og turbotrykk.
4. Målerne skal ikke ha "smoked" glass som av en eller annen grunn er så populært. De skal være helt vanlige og enkle, og ikke se ut som de er hentet fra framtida. (Kan vurdere digitale målere om de ikke blir for "fancy" å se på)
5. I tillegg synes jeg ikke 3 målere er verdt stort mer enn 1000kr, så det utelukker vel nokså raskt VDO ihvertfall.

Jeg har vurdert VDO, men har hatt litt problemer med å finne steder det selges riktige typen VDO-målere, som i tillegg måler riktige enheter og ikke bare disse amerikanske tøysemålene. Hjelper lite om målerne kan skifte mellom 8 forskjellige bakgrunnsbelysninger når de kun måler temp i Fahrenheit :wierdface: Ser også SP har noen målere jeg vurderer. Men jeg synes det er rart, at det ikke finnes flere alternative målerserier.

Så kort oppsummert:
Kjenner du til sorte målere med grønn belysning, som har noenlunde enkelt/klassisk utseende og som ikke koster en fot og en arm? Kom med forslag :D

Re: Valg av ekstramålere

Lagt inn: 25 jul 2009, 00:39
av Peter
Hvor har du funnet SP måler som viser Fahrenheit? det finner ikke jeg ;)

Jeg synes det høres ut som Sp sin serie med svartbakgrund og grønt lys er perfekt for deg.
http://www.speedparts.se/index.html?/sh ... lack.shtml

oljetrykk:
Bilde

oljetemp:
Bilde

turbotrykk:
Bilde

og med litt rabatt så komme de på rundt 1000 for alle tre ville jeg tro ;)

Re: Valg av ekstramålere

Lagt inn: 25 jul 2009, 00:42
av Eirik N396
Neida, det med Fahrenheit hadde ikke noe med SP sine målere å gjøre, ingenting i veien med måleenhetene på disse. Den setningen var heller myntet på de mange målerne en finner på ebay.
Det er bare en grunn til at jeg ikke har slått til på SP sine målere enda, og det er at jeg har prøvd disse tidligere og fått inntrykk av at disse nærmest er å regne som en slitedel (virket ikke så lenge). Men det er mulig jeg bare var uheldig, så jeg må vel kanskje prøve meg på et sett slike ja! :)

Re: Valg av ekstramålere

Lagt inn: 25 jul 2009, 00:55
av Peter
Når jeg leste det en gang til nå, så jeg at det med Fahrenheit og Sp ikke hadde noe med hverandre å gjøre :oops:

men jeg har hatt den der turbotrykksmåleren i bilen min i over et år uten noe som helst problem.

Re: Valg av ekstramålere

Lagt inn: 25 jul 2009, 01:10
av Gandulf N1535
Tror neppe du finner noe som passer bedre inn med resten av instrumentene enn disse fra SP. Og blir du plaget kan du innen rimelighetens grenser levere de inn og få nye :wink: