Side 1 av 1

Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 13 des 2009, 03:31
av Larisss
Prøver å spørre dere hær inne, forumene til mercedes er så sinnsykt dårlige å userriøse.
bilen min har veldig høyt oljetrykk, nåla står på max hele tiden, det er VELDIG mye hvit røyk i eksosen (røyk legger hele plassen), kanskje aller mest når bilen er varm.
Bilen bruker ikke noe olje som jeg kan se, og tempen på motoren virker normal.
Hva kan det være som er feil?

mvh. Lars

Re: Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 13 des 2009, 11:55
av Dan Magnus
mulig tette oljekanaler i motorern?? Du kunne jo prøvd å flushe motoren og bytte olje, det har vært enkelte problemer med de 4 sylindrede motorene til mercedes rundt 90-94 og det gjaldt problemer med smøring innvendig i motoren..

Re: Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 13 des 2009, 15:57
av Larisss
Dan Magnus skrev:mulig tette oljekanaler i motorern?? Du kunne jo prøvd å flushe motoren og bytte olje, det har vært enkelte problemer med de 4 sylindrede motorene til mercedes rundt 90-94 og det gjaldt problemer med smøring innvendig i motoren..
åkei, takker for svar. skal sjekke litt mere rundt dette.

Re: Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 14 des 2009, 12:35
av Ingvar N629
Nå vet jeg ikke hvordan det ser ut på merca, de har kanskje oljepumpa inne i blokka, men det kan finnes en reduseringsventil for oljetrykket, om denne setter seg fast så går trykket til himmels. Var vel Sprokit her på forumet som hadde denne feilen på 99en sin, og da revna oljekjøleren gitt.

Re: Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 14 des 2009, 14:19
av Edward N812
du har vel en ledning som gir signal om oljetrykk til måleren. om det er brudd på denne, om den ligger og koser seg inntil noe som er jorda, så vil det gi kjempeutslag på måleren, enten den ene eller den andre veien. ville kanskje starta med å ohme ledningen til måleren, og sjekke, eventuelt bytte giveren før jeg konkluderte med spinnvilt oljetrykk..

har faktisk omtrent samma problemet på 9000 selv. der har mest sannsynlig koblingsfeil gjort slik at viseren bånner måleområdet cirka døgnet rundt

Re: Høyt oljetrykk! MB 190E

Lagt inn: 14 des 2009, 16:00
av Larisss
Skal sjekke litt mere om måleren rører på seg i det heletatt under kjøring, menn så mye hvit eksos som kommer ut av bilen så er det jo noe veldig feil enplass. Fikk ett tips om tett oljefilter, så får sjekke ut dette. men Siden jeg kan såpass lite om denne type bil så blir det vel sette den på verksted.
- Takker ivertfall for svarene.

mvh. Lars