Legg inn
av Ingvar N629 » 06 des 2017, 06:18
B235 er ikke dum den, men sjekk den for oilsludge. Hvis du har tenkt å bruke ettermarkeds motorstyresystem så må du være obs på at du vil miste et svært godt deteksjonssystem for tenningsbank, dette må kompenseres for.
Bruker du styresystemet fra Saaben så vær klar over at Trionic 7 ikke er helt enkelt å kjøre som standalone system.
Betydelig enklere er det da med B234 som har Trionic 5, bare fjern startsperra, legg opp elnett, gjør om rørføringer, sveis om bunnpanna hvis du trenger for å få plass til tannstanga og tut og kjør. B234 er også mekanisk sterkere enn B235, men flower litt dårligere. Skal du ha mye effekt må du bytte stempel i B235, og det er lurt å bytte kammer (bruk 204/234).
Girkasser som passer finnes, men de tåler dessverre ikke så veldig mye. Omega-kasse skal passe, husker ikke betegnelsen. Skal du ha noe som tåler mye moment må du nok sveise inn annet boltmønster, det er flere som har gjort dette så det er ikke umulig. Men vær nøye med oppretting i så fall, ellers varer ikke moroa lenge.
Det ligger en tråd på nettet en plass om en kar som satte en B234R med stor turbo i en BMW M3 e30, du får Google litt så finner du nok inspirasjon.
Mean effective pressure is the substitute for cubic inches!
M09 Saab 9-3 Aero XWD, B207R+
M03 Saab 9-5 Aero Hirsch original Troll R 305 hk
M02 Saab 9-5 Aero B235R, konebilen
M94 Saab 900 B202L cabriolet
M72 Saab Sonett III, morobilprosjekt uten tidsplan