Side 1 av 1
Beltevarsler, type akustiske
Lagt inn: 11 apr 2007, 07:03
av Stalfa
Jeg ser på
DinSide at 9-5 gikk fra 4 til 5 stjerner på grunn av 2 poeng på beltevarsel. Og at det var på 2003 modellen.
Jeg har 2003 modell 9-5, men har enda ikke hørt noen "akustiske signaler" de få meterne jeg har kjørt uten belter. Har kun sett det røde lyset oppe ved kupelyset. Har jeg ikke kjørt langt nok, eller har ikke bilen min akustisk varsler?
Lagt inn: 11 apr 2007, 07:56
av Børre N17
"Senilplinget" kan programmeres bort med Tech2. Sikkert det som har blitt gjort på bilen din.

Lagt inn: 11 apr 2007, 08:24
av KongerudN344
Syntes ikke du skal være så lei deg for og ikke ha hørt den lyden, forferdelig bråk! Vær glad den er borte

Lagt inn: 11 apr 2007, 08:28
av Tore N795
Beltevarsleren på 9-5 piper de første 10-15 sek etter du har startet bilen (uten setebelte).
Men som de andre også sier, dette har sikkert blitt slått av på din bil, og det skal du være glad for.

Lagt inn: 13 apr 2007, 07:42
av Stalfa
Åååh, er det det den lyden er. Har aldri tenkt over at det var beltevarslingen, for her om dagen jeg testet å kle på meg selene før jeg startet bilen.
Så hvor godt fungerer den som beltevarsler dersom jeg enda ikke har skjønt at det er det lyden er til?

Lagt inn: 13 apr 2007, 08:24
av Tore N795
Hvis du ikke synes lyden i 9-5 er plagsom nok kan du prøve en bil som er bare et par år gammel. Har prøvd både Volvo og Toyota der lyden øker med hastighet og tid. Slik at etter noen minutter høres det ut som om du ligger på hornet.
Men Volvo skal ha skryt da, dere beltevarsler piper ikke i fri eller revers, bare når bilen kjører forover.
Lagt inn: 13 apr 2007, 09:37
av Johan N828
Nissan X-Trail sin er værst... Den øker ikke eller noe i styrke. Den er bare H****** høy. Den går helelr ikke på hvor langt du har kjørt uten belte. Den slår seg på når du apsserer 30 km/t.
I tillegg er det slik at hvis du senger hastigheten igjen så fortsetter den og pipe. Så du må ta på deg beltet og av igjen for a den skal slutte.
Lagt inn: 13 apr 2007, 13:17
av Henrik N449
hvorfor tar dere ikke på dere beltet?
tenke seg til at dere kjører en av verdens sikreste biler,
og i stedet for å ofre 5 sek til sikkerhetsbeltet, kunne dere like gjerne kjørt motorsykkel...
men dette har vi vel hatt en lang diskusjon om før
edit:
Johan N828 skrev:Så du må ta på deg beltet og av igjen for a den skal slutte.
Du tar faktsik på deg beltet, for å ta det av igjen?
mulig du mener etter du har stanset da, da er det jo ikke noe spørsmål:)
Lagt inn: 13 apr 2007, 13:45
av Edonis
Har enda til gode å sitte på i en 9-5 som har akustiske beltevarslere (unntatt en demobil lånte av Aeroauto par år siden). Pappa synes lyden var så uholdbar at han bestilte bilen med at de skulle fjerne lyden med Tech2. Toyota Avensis synes jeg er den verste bilen jeg har sittet i når det kommer til pipelyder. Ikke bare beltevarslere, men er jo fullt av pipe og plingelyder når dørene står åpen, hvis tenningen står i, og ekkel ryggesensorlyd også.
Lagt inn: 13 apr 2007, 13:50
av zero900t
Når vi er inne på pipelyder....
Eneste jeg SAVNER av pipelyder er når du går ut på sommern med lysa på og kommer tilbake til flatt batteri.....
Skjedde faktisk et par ganger i fjor sommer med Ågen.... men men... lærte etterhver.... kansje
Aldri skjønt hvorfor 95en til pappa piper når du starta den, trudde det var at bilen sjekka elektonikken jeg
Men den piper jo ikke når man kjører da... med eller uten belte....

Lagt inn: 13 apr 2007, 13:51
av Tore N795
Henrik N449 skrev:hvorfor tar dere ikke på dere beltet?
tenke seg til at dere kjører en av verdens sikreste biler,
og i stedet for å ofre 5 sek til sikkerhetsbeltet, kunne dere like gjerne kjørt motorsykkel...
men dette har vi vel hatt en lang diskusjon om før
edit:
Johan N828 skrev:Så du må ta på deg beltet og av igjen for a den skal slutte.
Du tar faktsik på deg beltet, for å ta det av igjen?
mulig du mener etter du har stanset da, da er det jo ikke noe spørsmål:)
Vi kjører jo selfølgelig med belte, skulle bare mangle.
Men jeg starter ihverfall bilen ofte uten belte slik at den kan gå litt mens jeg setter mobil i handsfree, tar av jakke, skraper is osv...
Lagt inn: 13 apr 2007, 15:42
av Ingvar N629
Å kjøre uten belte er ganske smart av og til, f eks av og på ferge!
Lagt inn: 13 apr 2007, 16:28
av KongerudN344
Når vi er inne på plingelyder så syntes jeg den varslingen som er i 9-3SS/SC om at nøkkelen står i tenningslåsen er gansle på trynet! Tenk om noen glemmer nøkkelen i bilen
