Side 1 av 1

Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 26 aug 2008, 21:58
av Eirik
Som topic sier, har jeg fått slark i setet(forsåvidt begge setene). Ryggen slarker litt i forhold til selve bunnen. I tillegg slarker selve bunnen mot gulvet. Litt som å sitte på en stol med et litt for kort bein. Er noen kjent med disse problemene? Noe som kan strammes opp?
Jeg får mildt sagt angst av slike småting. Litt irriterende at ryggen slarker 2-3mm fremover når man bremser, og akkurat når jeg stopper helt opp, så faller bunnen litt bakover igjen. Håper noen skjønner hva jeg mener.

Re: Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 26 aug 2008, 22:05
av Morten N88
Har akkurat det samme på min. Kom etter at noen skulle flytte bilen og antagelig justerte setet litt hardhendt.. Var sånn gamle stolen også. Tror det kommer av noen plasthylser i understellet som slites.

Re: Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 27 aug 2008, 09:10
av Eirik
Hvordan er det å få byttet disse? Mye jobb?

Re: Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 03 sep 2008, 17:56
av Eirik
Ingen som har EPC og klarer å spore opp de delene som slites? Min PC forsvant til de hyggelige folka på serviceverkstedet :cry:

Re: Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 04 sep 2008, 11:00
av Edward N812
bunndelen i setene mine var det slark i, rett og slett fordi det ikke er noen låsemekanisme i de fire store skruene som holder setet på plass i karosseriet.. de skrur seg selv opp lett om du ikke bruker loctite eller låseskive.

Re: Slark i setet på 9000!

Lagt inn: 04 sep 2008, 11:55
av Eirik
Ok, jeg får prøve å se på dette først kanskje. Brostein gjør underverker for de fleste skruer. *Hate brostein*