Til min forskrekkelse har jeg nå oppdaget at lakken har begynt å skrelle av på undersiden , i falsen , på bakluka. Et sted var det nede på blanke stålet, og det er antydning til overflaterust både her og der.
Har søkt litt på forumet og sett at mange har problemer med rust på bakluka på 9-5, dog på sedaner. En ting er i hvertfall sikkert - og det er at dersom jeg ikke får gjort noe med luka vil det garantert ruste seriøst der - og sikkert fortere enn jeg liker å tro også.
Spørsmålet er hvilke rettigheter jeg har i forhold til SAAB på denne typen greier? Bilen er jo utenfor nybilgaranti, men jeg antar de har rustgaranti ut over dette. Dog har jeg lest at mange har fått høre at garantien bare gjelder mot gjennomrusting - og at de ikke har kommet noen vei med begynnende skader. (merkelig instilling

Hva bør jeg gjøre?
cozmo