Da har vi kommet litt videre! I går (onsdag) så fikk vi besøk av to Saab kyndige her på forumet, Eirik og Ottar! Tror de gjorde en ukes arbeid for oss på et par timer

Veldig lærerikt og vi takker mye for hjelpen!
Likte den ombygde 900i'en Ottar! Sprek
Utenom å vise oss litt generelt om motoren, skru litt for oss og vise hvor vi skulle skru så anbefalte dem en del ting vi burde kjøpe inn. Så i dag har vi tømt kortet på Biltema!
1350 kroner .. Her har vi Momentnøkkel, skrellesett, hurtig rust oppløser for trege skruer (det trengs), el-teip, nøkkelsett, verktøykasse, radiatorrens, pakningssilikon og en verktøykasse
Begynte å mørkne når vi kom til å skru... men her har vi løsnet på tannhjulet til registerkjedet ihvertfall
Vi fikk løs en del bolter på toppen

Sykt mye lettere med momentnøkkelen!
Fikk desverre ikke vekk alle boltene.. Fikk ikke helt tak på de som er igjen... Kanskje fordi 13mm ikke er ekte halvtoms (eller?).. Kanskje fordi skruene har sett bedre dager.. Skal prøve å finne noen halvtoms i boda i morgen hvis det blir tid til å mekke! (Jobb.. =/ ) Tips til å få dem opp?
Når vi var på biltema greide vi å plukke med oss feil skrellesett når vi skulle hjem. Så på et svært fint et som så godt og solid ut. Det skulle vi ha, men vi måtte finne noe som ikke var åpnet. Når vi åpnet kofferten i garasjen var ikke skrella like stor lenger .. og delene ikke særlig solide
Sterk motor på 900en!

Følgte heldigvis 10 års garanti med, så vi får byttet på mandag, kanskje i noe sterkere..
Vi fikk også skrudd av en skrue til manifoilen, resten er ikke særlig lett å komme til. Hadde nesten den som er underst, men så mistet jeg skrella... den ligger nå godt gjemt under motoren en plass!
Litt tidligere stressa vi også med å få ut et ikke fungerendes AC for å få litt mer plass i motoren. Fikk koplet av den ene ledningen lett, men den andre hvor vi måtte gjør manøvrer underifra for å komme til satt veldig, veldig godt fast. Vi var så nervøse for å knekke delen den var koplet til så vi fant ut en halvgod løsning.....
Hehe

Ellers så gjør vi fremskritt! Satser på å få levert inn til plansliping mandag / tirsdag ! Etter det er det dempertårnet som må sveises, og noen litt bedre støtdempere. Kan poste et bilde av bilen i samme slengen.. samme bilde som i avatar.
