Driver å skal fjerne de bakre deksler på C stolpene på min 96 modell 9000, men dette er ingen enkel sak. Hvordan sittert disse egentlig festet, og er det ikke nok og borre ut popnaglene på innsiden av karmen på bakluke?
Mener å huske at de satt i noen skruer også, men det er så mange år siden sist jeg tok de av at jeg ikke husker riktig. Noen her som er mer oppdatert enn meg?
Jeg mener de sorte luftekanaldekslene.
Luftekanaldeksler på C stolpene.
Moderator: Moderatorer
- Tor N12
- MAX BOOST
- Innlegg: 9123
- Registrert: 13 aug 2003, 01:00
- Medlemsnummer: N012
- Navn: Tor
- Bil: 9000/9-5/9-3
- Sted: Melhus
Re: Luftekanaldeksler på C stolpene.
De sitter også med to muttre på undersiden, en i hver ende av lista
M97 9000 AERO Godbilen, evighetsprosjekt....
M07 9-5 A60 Hirsch/MgMotor
M07 9-3 Vector/Aero Cab Hirsch/MgMotor
M09 9-3 Aero XWD Hirsch/MgMotor
M07 9-5 A60 Hirsch/MgMotor
M07 9-3 Vector/Aero Cab Hirsch/MgMotor
M09 9-3 Aero XWD Hirsch/MgMotor
Re: Luftekanaldeksler på C stolpene.
Å herregud... at det går ann. Føler meg som en liten idiot nå. Skylder på varmen jeg.... Det er ikke bare bare i verkstedet om dagen serru. Nå har det ligget på blankt 35 grader uti der i dag. Mener å huske det nå at det nå ja. Er det ikke den nedre muttera som er et H****** å få ut også pga. luftekanalen som går der? Lønner seg kanskje å fjerne den? Er jo sikkert 10-12 år siden jeg har gjort dette her.Tor N12 skrev:De sitter også med to muttre på undersiden, en i hver ende av lista
Uansett, takk for hjelpa Tor.