Jeg foretok en komp.test på min '86 900T8 i går og fikk gode verdier på sylinder 1, 2 og 4, men sylinder 3 viste dårlig oppførsel. Opprinnelig bygget den seg raskt opp til 7,5bar. Etter å ha helt i litt olje viste den samme gode oppførsel som de andre sylindrene, det vil si 11bar. Etter å ha ventet i et par minutter testet jeg på nytt og denne gangen flatet den ut på omtrent 10,5bar. En ny test ytterligere 15 min senere viste 9bar. Hva tyder dette på? Dårlige stempelringer?
Samtidig har jeg oppdaget at om jeg tar av lokket der oljepeilepinnen er festet mens motoren er i gang, vil motoren dø fulstendig. Hva vil det si? Kan det relateres til komp.testen?
Tyding av komp.test
Moderator: Moderatorer
- Runar N403
- 1,5 bar
- Innlegg: 467
- Registrert: 29 mar 2005, 01:00
- Medlemsnummer: 403
- Navn: Runar Tollan
- Bil: 9000, 9-5
- Sted: Nord-Østerdalen
- Saab900STCR
- MAX BOOST
- Innlegg: 2211
- Registrert: 07 okt 2004, 01:00
- Medlemsnummer: N652
- Navn: Anders Alkevad
- Bil: Ng900 Turbo
- Sted: Ludvika(Sverige) och Hokksund
Det att kompressionen ökar om man häller i lite olja i en cylinder betyder att kolvringarna börjar bli dåliga på den cylindern.
Ditt andra spørsmål vet jag inget om....
Mvh Anders
Ditt andra spørsmål vet jag inget om....
Mvh Anders
Anders N652
Horsepower is how hard you hit the wall! Torque is how long you take the wall whith you!!!!
Nothing beats displacement!!!
Horsepower is how hard you hit the wall! Torque is how long you take the wall whith you!!!!
Nothing beats displacement!!!
